MAVİ BUZ ve GÖK KUBBE

Bunu okuyun, düz bir dünya grubunda buldum…. Tecrübelerim değil ama şahit olan birisinden büyüleyici!İsa ‘ ya hiç inanmadım ya da kilise olayını yapmadım, ama sanırım sizin burada konuştuğunuz şeyleri gördüm. Sadece o zamanlar ne olduğunu bilmiyordum.1997 yılları arasında ordudaydım ve Antartica ‘daki McMurdo İstasyonu’ na gönderildim. Ben helikopter tamircisi ve mürettebat şefiydim ve gönüllü turlar açılmıştı oraya gidip helikopterlerde çalışıyorlardı.Gönüllülere sorduklarında bir grup başvurduk ama ben ve bir başka adam kabul edildi. Başvuru süreci doldurmamız gereken bir sürü anket vardı ve bire bir görüşme için oturmak zorunda kaldık. Genellikle ilgi ve inançlarımızın ne olduğu hakkında sadece bir kaç soru vardı.Ağustos 1998. ‘ de McMurdo araştırma istasyonuna gönderildim.Uçakları dondurup üzerinde çalışmakla meşgul olmadığımızda, araştırma istasyonunda bilim adamlarıyla takılmak için zamanımız oldu.McMurdo ‘ ya bağlı askeri birim küçüktü ve kendi ayrı tesislerimiz yoktu. PX ya da medya merkezimiz yoktu. Şapel ya da Chaplin yoktu. Ve bizim kendi ayrı posta odamız yoktu. Bilim adamları ve araştırmacılarla aynı tesisleri paylaşmak zorunda kaldık. Yani zamanla birkaçı ile arkadaş olmak zorundayım.

Üzerinde çalıştıkları ve okudukları iki farklı buz türü vardı. Bir çeşit buz hepimizin gördüğü normal türdendi. Yerdeki sıkıcı deliklerden çekirdeklerini çıkardılar. Normal buz gibi genellikle berraktı ya da bazen beyazdı ve ısınırsa sıvı suya erirdi. Antartica ‘ nın tüm bölgesi bu tür buzlarla kaplı. Ama bu onların ana buz türü değildi. Onları normal buz üzerinde çalışırken gördüğüm tek zaman National Geographic ‘ ten bir film ekibinin uğradığı zamandı.Geriye kalan zamanda, çoğu zaman bilim adamları gökyüzü buzu dedikleri bir şeyi araştırıyorlardı.Bu şey tamamen farklıydı.İstasyonun laboratuvar alanlarına girmemize asla izin verilmedi, çünkü laboratuvarların süper temiz tutulması gerekiyordu ve laboratuvarda çok fazla insanın bulunmasını göze alırlarsa işlerini bozacağını söylediler. Ama bir keresinde arkadaş olduğum araştırmacılardan biri bana bir parça gökyüzü buzu gösterdi. Çıplak ellerinle dokunamadın çünkü hava çok soğuktu ve normal buz gibi net veya beyaz değildi. Masif maviydi. Gökyüzünün rengiyle aynı renk olduğu için gökyüzü buzu dediklerini söyledi.

Başlamak için kalın ağır ′′ dışarı çıkmak ′′ eldivenlerimizi giymek zorunda kaldık. O kadar soğuktu ki dokunursan cildini anında dondururdu. Hangi sıcaklıkta olduğunu söylediğini hatırlamıyorum. Ama sıfırın altında yüzlerce derece gibi bir şeydi. Dışarıdaki normal buzdan çok daha soğuk.Termos gibi bir metal şişede taşımak zorunda kaldı. Bir süre onun bir parçasıyla oynamama izin verdi. Aynı boyuttaki normal buz parçasından daha hafif geldi, sanki hiç ağır değilmiş gibi. Neredeyse havaya fırlatıp geri dönecekmiş gibi hissettim ama ben denemedim. Ve bükmeye çalıştığımda da biraz esnekti. Normal buz gibi kırılmadı. Ve küçük bir parça için bile, içinden geçeni göremedin. Yüzeyden sağlam maviydi.Ve işte gerçekten tuhaf olan kısım. Suda erimedi. Hava ısındığında, çünkü içeride vardı, küçülmeye başladı. Gittikçe küçüldü ama eldivenim hiç ıslanmadı. Ve yerde su yoktu. Isındığında ve buharlaştığında şey ince havaya dönüştü.Antartika ‘ da bu şeyleri incelemek zorunda olmalarının nedeninin bu olduğunu söyledi. Üzerinde çalışmak için gökyüzü buzunu Amerika ‘ ya geri götüremezdiniz, çünkü transit sırasında yeterince soğuk tutmak neredeyse imkansızdı.

Her zaman havaya buharlaşır ve ABD ‘ ye geri döndüğünüzde hiçbir şeyiniz kalmazdı. Rus bilim insanlarının gökyüzü buzunu Rusya ‘ ya geri götürmeye çalıştıklarında aynı sorunu keşfettiğini söyledi. Demek bu yüzden Antartika ‘ da araştırma istasyonları vardı.Gökyüzü buz parçasını ele geçirdikten sonra neredeyse tamamen kayboldu. Sadece küçük bir parça kaldı. Ve eldivenim hep kurudu.Daha önce ya da beri böyle bir şey görmemiştim. Ve bu alışılmadık bir şey çünkü her zaman bilimsel şeylerle ilgileniyorum. Sanırım bu yüzden Antartika ‘ ya gitmek için seçildim, çünkü röportajın büyük bir kısmı bilim ve bazı şeyler hakkında neye inandığım hakkında. Bu yüzden daha önce hiç duymadığım bir şeyi görmenin harika olduğunu düşündüm.McMurdo ‘ dayken insanların ′′ duvar ′′ hakkında özel bir yermiş gibi konuştuğunu duydum. Antartica ‘ nın her yerinde buz duvarları ve buz uçurumları bulmak oldukça yaygın. Her yer buz gibi. Ama hepsi normal beyaz ya da temiz buz, ben de arkadaşıma gökyüzü buzunu nereden aldıklarını sordum ve ′′ duvar ′′ dan geldiğini söyledi.Tam olarak nasıl tarif ettiğini hatırlamıyorum ama Antartica ‘ da kocaman bir gökyüzü buz duvarı var.

Sahilden yüzlerce mil uzakta olduğunu söyledi. Ben asla kendim göremedim çünkü sadece McMurdo ‘ ya görevliydim. Keşif gezilerine çıkamadım. Dünyanın en büyük doğal yapısı olduğunu söyledi.1960 ‘lerde ABD Ordusu’ nun duvara tünel sokma planı olduğunu söyledi. Ama süper soğuk sıcaklıklarla başa çıkabilecek sıkıcı bir makineye sahip değillerdi. Yani Grönland ‘ da buz tünelleri geliştirdikleri ve süper soğuk sıcaklıklarda çalışabilecek yeni sıkıcı makineler icat ettikleri bir test projesi vardı. Grönland ‘ da bu büyük şeyi sadece pratik için yapmışlar gibi. Bu konuda uzman değilim ama bana söylediği buydu. Sonra yeni sıkıcı makineyi çözdükten sonra Antartika ‘ daki duvara getirdiler.

Makinenin tünel sıktığını tam hatırlamıyorum 5 mil kadar duvarın öteki tarafını hiç kırmadıklarını ve hala nasıl düşündüklerini bilmediklerini söyledi. duvar bu güne kadar bileVe bu kısmı doğru hatırlamıyorum muhtemelen ama ilk başta tünelin zemininin sağlam kaya olduğunu söyledi ama bir iki mil sonra zemin gökyüzü buzdu. Belirli bir noktadan sonra altında gökyüzü buz gibi. Ya da onun gibi bir şey.Ve görünüşe göre duvar sen kestikten sonra yavaş yavaş kendini geliştiriyor, çünkü bir yıl sonra tünel kendi kendine küçüldü. Sıkıcı makineyi duvarın içine bırakmak zorunda kaldılar çünkü tünel onu geri almak için çok küçük küçüldü. Ve birkaç yıl sonra tünel tamamen kayboldu.Sanki duvarın o kısmı yine sağlamdı.Bilim adamlarının duvarın ne kadar düşündüğünü anlamak için teknolojiyi kullanmaya çalıştıklarını söyledi. Duvar boyunca deprem sensörleri koymakla ilgili bir şeyler söyledi ve bir şekilde duvarın nasıl olduğunu görmek için deprem sinyalini ölçebileceğinizi söyledi ama o kısımda beni kaybetti.Ayrıldıktan sonra bunların hiçbirini düşünmedim. Gerçekten garip şeylerdi ama o zamanlar büyük bir olay olduğunu düşünmemiştim. Ancak birkaç hafta önce Antartica ‘ daki duvarın haritasını gördüm. Harita tamamen düz ve çılgın görünüyordu ve duvarın tüm dünyaya doğru ilerlemesini gösterdi. O zamandan beri gördüğüm gökyüzü buzu ve duyduğum duvar hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorum ama hiçbir şey bulamıyorum. Yani şimdi gerçekten burada bir bağlantı olup olmadığını merak ediyorum. Ve bu grubu böyle kurdum. ( https://www.facebook.com/groups/818287018638463/user/100001202706770/ ) Yani umarım deneyimimin bir kısmı birinin bir şeyi çözmesine yardımcı olur?
MAVİ GÖK KUBBE BUZUYLA İLGİLİ VİDEOLAR

Kaynaklar : https://www.youtube.com/channel/UCpvJdOafUYEMKH8g5og7ptw (Düşünen İnsan Youtube kanalı )

Gabriel Enachi https://www.facebook.com/groups/818287018638463/user/100001202706770/

https://www.facebook.com/groups/818287018638463/

GALAKTİK İNSAN WEB TEAM

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir